O pracownikach
Poniżej przedstawiamy pracowników, którzy wspierają dzieci, kandydatów na rodziców oraz rodziców adopcyjnych i całe rodziny w ramach Ośrodka Adopcyjnego Fundacji „Dla Rodziny” w Gdańsku.
Joanna Skurska – dyrektor Ośrodka, mgr pedagogiki, trener programu PRIDE i RODZINA, ukończyła szkolenie systemowej terapii rodzin, mediator.
Joanna Berdys-Kochańska – dyrektor Fundacji, absolwentka pedagogicznych studiów podyplomowych – kwalifikacje nauczycielskie oraz studiów podyplomowych: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną; trenerka programów PRIDE – Rodzinna Piecza Zastępcza oraz PRIDE – Adopcja.
Sylwia Ciach – pedagog, socjoterapeutka, trenerka umiejętności społecznych. Ukończyła kurs I i II stopnia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Studentka 5-go roku psychologii klinicznej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.
Małgorzata Karpowicz – pedagog oraz absolwentka studiów podyplomowych Psychologia pozytywna na SWPS. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami zastępczymi, dziećmi w pieczy zastępczej oraz rodzinami adopcyjnymi. Współtwórczyni Fundacji Metapomoc. Trenerka programów PRIDE – Rodzinna Piecza Zastępcza oraz PRIDE – Adopcja.
Alicja Kasica-Nowakowska – mgr psychologii, trener szkoły dla rodziców, psychoterapeuta pracujący w nurcie terapii systemowej rodzin. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz rodzinami.
Anna Kulka-Dolecka – absolwentka psychologii na UG oraz Akademii Rozwoju Umiejętności Trenerskich na SWPS. Ukończyła kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Trenerka Szkoły dla Rodziców. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami oraz w prowadzeniu treningów z zakresu rozwoju osobistego i komunikacji dla różnych grup zawodowych. Wieloletnia współpracowniczka gdańskiej Fundacji Hospicyjnej, autorka książki „Wyjrzeć przez okno” (Wydawnictwo Fundacji Hospicyjnej, 2018).
Joanna Mudra – absolwentka studiów Praca socjalna (specjalizacja: asystentura rodzin) oraz studiów Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ma doświadczenie zawodowe m.in. jako pracownik socjalny w MOPR w Gdańsku, gdzie aktywizowała osoby dorosłe i ich rodziny do życia społecznego i zawodowego. Ma też doświadczenie w pracy z rodzinami i dziećmi.
Patrycja Skierska – psycholog zajmujący się diagnozą i terapią. Jej profil zawodowy ściśle związany jest z pracą z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Ma doświadczenie w pracy z zarówno z rodzinami biologicznymi, zastępczymi jak i adopcyjnymi.
Katarzyna Łytkowska – absolwentka marketingu i zarządzania. Ma doświadczenie w pracy administracyjnej oraz organizacji szkoleń i konferencji, a także w działaniach promocyjnych i zarządzaniu projektami.

Działalność Ośrodka Adopcyjnego prowadzonego przez Fundację „Dla Rodziny” jest finansowana z dotacji celowej
przyznanej przez Województwo Pomorskie, jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej